Takım Elbise İçinde Çekici Görünmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Biz, ne giydiğinizle değil ideal vücut ölçülerine sahip olmanızla ve giydiğiniz her şeyin size yakışması ile ilgileniyoruz. Bu nedenle takım elbise içinde çekici görünmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bu yazımızı siz “mükemmeliyetçilere” ithaf ediyoruz.
Takım Elbise İçinde Çekici Görünmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takım elbiseler, erkeklerin şıklık anlayışını yansıtan klasikleşmiş kıyafetlerdir. İşyerinde, özel günlerde, özel organizasyonlarda ve davetlerde erkeklerin vazgeçilmezi olan bu kıyafetler kimilerinde albeni yaratırken kimilerinde oldukça sönük durabilir. Nedeni elbette hepimizin bildiği gibi vücut orantılarının farklı olmasıdır. Takım elbise içerisinde fit vücuda sahip duranlar her zamankinden karizmatik görünebilirken, vücut orantısı ideal olmayan kişiler takım elbisenin kendilerine yakışmadığından yakınırlar. 

Takım Elbise İçin Daha Sıkı Bir Karın

Takım elbise ya da giydiğiniz herhangi bir kıyafet size yakışsın istiyorsanız dönüp dolaşıp karın kası yapmanız gerektiğini anlarsınız. Göbek bölgenizde yağ birikmesi varsa bu sorunu ortadan kaldırmak için dengeli beslenmeli, spor yapmalı ve karın kası için özel egzersizler yaparak hedefinize ulaşmalısınız. Sıkı bir karın için gece uyumadan önce yemek yemeli, gün içerisinde sağlıklı beslenmeli, protein ağırlıklı yiyecekler tüketmeli ve spor yapmalısınız. İnce ancak kas oranı düşün bir vücuda sahipseniz Sakarya spor salonları arasında seçim yaparak; profesyonel eğitmenler eşliğinde yaşınıza, genel sağlık durumunuza ve hedeflerine uygun egzersiz programları uygulayabilirsiniz. 

Takım Elbise İçin Daha Kaslı Kollar

Takım elbisenin üzerinize yakışmasını istiyorsanız kaslı omuzlar, kaslı kollar ve fit bir sırt için çalışmalısınız. Bölgesel yağlarınız varsa onları eritecek egzersizlere yoğunlaşmalı ve kas yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Takım elbise ceketi seçimlerinize de dikkat ederek vücudunuzun daha şekilli görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak giyim hilelerinin etkisinin hiçbir zaman kaslanmak kadar etkili olamayacağını da bilmelisiniz. Kollarınız, sırtınız ve omuzlarınız kaslanırsa seçtiğiniz gömlek modeli her ne olursa olsun üzerinize daha çok yakışır, aynı şekilde ceketlerin de duruşu değişir. Genişleyen omuzlarınız ve kollarınızın vücudunuza üçgen bir görünüm kazandırır; dolayısıyla kalçalarınız da daha dar gözüktüğü için tüm beğeniler size yönelir. 

Takım Elbise için Kalça ve Bacaklar Çalıştırılmalı

İdeal erkek vücudunun tanımlaması hep aynı noktaya işaret eder. Her erkeğin vücut tipi farklı olsa da üçgen vücutlara ulaşılması imkansız değildir. Göğüs, sırt, omuz ve kol kasları genişleyince ve kalça kasları çalıştırılınca vücut ister istemez daha estetik bir görünüme kavuşacaktır. Kalçaları şekillendiren ve kaslandıran egzersizler bu nedenle takım elbise vücuduna ulaşmak için mutlaka değerlendirilmelidir. Bu sırada bacaklar için özel egzersizler de yapılmalı, büyük kas grupları çalıştırılırken vücudun genel anlamda şekillendirilmesi sağlanmalıdır. 

Takım Elbiseler İçin Mükemmel Vücutların Özellikleri

Takım elbiseler için mükemmel erkek vücutlarında yağ oranı minimum düzeyde olurken kasların egemenliğinin artması vücutların en belirgin özellikleri arasındadır. Sıkı bir karın, geniş omuzlar, yağsız ve sıkı bir bel, sıkı kalçalar ve fit hafif kaslı fit bacaklar; takım elbise vücutlarının ortak özellikleridir. 

Bu amaçlara ulaşmak elbette ki kolay olmaz; kişinin öncelikle kendine objektif olması ve yolunda gitmeyen bazı şeyler olduğunu kabullenmesi gerekir. Aynanın karşısına geçtiğinizde siz de vücudunuzda olumsuz yönde bir değişim olduğunu fark ediyorsanız, zaman kaybetmeden tedbir almalısınız. Sakarya spor salonları uzmanlığından yararlanarak kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz..

Hemen Ara