Sinema Tarihine Damga Vuran Vücutlar

Ünlü yıldızlar belki görünüş konusunda doğuştan şanslı olabilir ancak konu vücut çalışmaya geldiğinde onların da bizim gibi zorlu bir çalışma yapması gerekmektedir.
Sinema Tarihine Damga Vuran Vücutlar

Sinema tarihine damga vuran vücutlar ve ünlü oyuncuların bu vücutlara sahip olmak için yaptıklarını sizler için listeledik. İşte erkek ya da kadın fark etmeksizin ünlü filmlerde görünüşleriyle aklımıza kazınmış olan 10 kişi.

1. Scarlett Johansson – Avengers

Scarlett Johansson’ın aksiyon dolu karakteri Black Widow’u oynayabilmesi için hem güçlü hem de esnek bir vücuda ihtiyacı vardı. Johansson çekimlerden önce 6 hafta boyunca günde 90 dakika hem vücut ve hem de yakın dövüş tekniklerini çalıştı.

2. Hugh Jackman - X-Men Origins: Wolverine

Hugh Jackman’ın X-Men serisindeki vücudu tartışmasız, en akılda kalıcı vücutlardan bir tanesi. Jackman bu serilerden önce squat, deadlift, bench press ve kardio çalışmaları yaptı ve bu sayede hafızalara kazınan bir vücuda sahip oldu.

3. Jennifer Garner – Elektra

Ölümcül ninja Elektra Natchios karakterine can veren Jennifer Garner bu role hazırlanırken 6 hafta boyunca istasyon çalışması yaptı ve yakın dövüş sanatlarına çalıştı. Çalışmalarını kendi vücut ağırlığı ile yapan Garner, filmde herkesin isteyebileceği bir vücutla karşımıza çıktı.

4. Bruce Lee - Enter the Dragon

Vücut geliştirme ile ilgili herhangi bir konuda Bruce Lee’den bahsetmemek hemen hemen mümkün değildir. Güçlü, esnek ve fonksiyonel bir çalışmaya sahip olan Lee’nin efsanevi yakın dövüş yeteneklerinin yanı sıra Enter the Dragon filminde her kasını kullanabilmesi hala akıllardaki yerini koruyor.

5. Natalie Portman - Black Swan

Black Swan filminde Nina Sayers rolüyle Oscar ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Portman bu rolü için günde 8 saat ve haftada 6 gün çalıştı. Filmden önce bale eğitimlerinin yanı sıra güçlü, ince ve esnek bir vücuda sahip olabilmek için yüzme, cross-training ve dayanıklılık egzersizlerini de hiç kaçırmadı.

6. Henry Cavill - Man of Steel

Man of Steel filminde Superman olmak kolay değil. Ancak Henry Cavill en azından vücut olarak Superman olmayı başardı. Cavill istediği sonuca ulaşabilmek için haftada 2 gün yoğun çalışma yaptı ve günde 6000 kalori aldı. Filme hazırlanırken ise deadliftte 197 kilo, push preste 111 kilo ve back squatta 165 kilogram ağırlık kaldırmayı başardı.

7. Angelina Jolie - Tomb Raider

Ünlü Tom Raider isimli oyun serisinin ana karakteri olan Lara Croft’u canlandıran Angelina Jolie kendi güzelliğinin yanı sıra yaptığı çalışmalar ile de vücudunu mükemmel hale getirdi. Filmden önce aylarca boks ve diğer yakın dövüş sanatları ile ilgili çalışmalar yapan Jolie, bize unutulmaz bir karakter sundu.

8. Brad Pitt – Fightclub

Fightclub gösterime gireli 20 yılı geçmesine rağmen hala daha birçok erkek Brad Pitt vücudundan istiyor. Pitt, inanılmaz karın kaslarını bu filmde sergilemek için az tekrarlı ve yüksek yoğunlukta ağırlık kaldırma antrenmanı yaptı ve yüksek proteinli beslenme programı uyguladı.

9. Mark Wahlberg - The Fighter

Mark Wahlberg bu rol için tam 4 yıl çalıştı ve bir dövüşçünün vücuduna sahip olmak için 15 kilo verdi. Hatta çalışabilmek için bir boks ringi bile kurdurdu. Ünlü boksör “Irish” Micky Ward karakteri için Wahlberg verdiği röportajda “Biraz boks yapabilen bir aktör gibi değil, dünya yarı orta siklet kemerini alabilecek bir boksör gibi görünmek istedim” sözlerini dile getirdi.

10. Taylor Lautner – Twilight

Twilight serisinin filmlerinin kalitesini tartışabilirsiniz. Ancak ilk filmden sonra ikinci ve üçüncü filmi merak ettiren noktalardan birisi de Taylor Lautner’in karın kaslarıydı. Bir yılda 15 kilogramdan fazla kas kütlesi yaptı ve fit ball, ters mekik gibi çeşitli egzersizleri birleştirerek herkesin aklında kalacak bir görünüme sahip oldu.

Hemen Ara