Dünyanın En Zengin Vücut Geliştirme Sporcuları

Dünyanın en zengin vücut geliştirme sporcuları ve dudak uçuklatan servetleri ile karşınızdayız. Genellikle efsanevi kasları ile gündemde olan sporcuların bu kez bu spor sayesinde edindikleri servetleri konu alacağız.
Dünyanın En Zengin Vücut Geliştirme Sporcuları

Bu yazımızda vücut geliştirme sporuna damga vuran sporcular ve servetleri hakkında bilgi aktaracağız. Genel kanının aksine vücut geliştirme sporcularının para kazanabileceklerinin kanıtı olan listemiz sizleri bekliyor.

1. Arnold Schwarzenegger

Tüm zamanların en ikonik vücut geliştiricisi olarak zihinlere kazınan Arnold  Schwarzenegger serveti ile de bildiğimiz tüm doğruları değiştiriyor. Net serveti 300 milyon dolar olan Arnold vücudu sayesinde araladığı Hollywood kapılarının etkisiyle dünyanın en zengin aktörleri arasında da yer almayı başarıyor. Predatör, Komando ve Terminatör gibi aksiyon filmleri ile bilinirliğini arttıran Schwarzenegger, disiplini ve spora bağlılığı ile de genç neslin örnek aldığı isimler arasında yer alıyor.

2. Rich Gaspari

90 milyon dolarlık servete sahip olan Rich Gaspari, dünyanın en zengin vücut geliştirme sporcuları listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Çok erken yaşlarda hayatını vücut geliştirme sporuna adayan Gaspari’nin Mr. America ve Mr. Universe birincilikleri bulunuyor. Mr. Olympia yarışmasında da üç derecesi bulunan Gaspari’nin yalnızca 10 yıl profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile ilgilendiği biliniyor.

3. Jay Cutler

Jay Cutler 1973 yılında doğmuştur ve Mr. Olympia yarışmasında dört birinciliğe sahiptir. 30 milyon dolar net serveti bulunan Cutler, Ronnie Coleman ile yıllar boyunca unvan yarışına girmiştir. Vücut geliştirme sporcuları efsaneleri arasında da gösterilen Cutler, kapsamlı beslenme ve çalışma programı ile de son yıllarda adından söz ettirmeyi başarmıştır.

4. Ronnie Coleman

1964 yılında dünyaya gelen Ronnie Coleman, gelmiş geçmiş en başarılı vücut geliştirme sporcuları arasında özel bir yere sahiptir. Başarısını 10 milyon dolarlık net servetle taçlandırmayı başaran Coleman, vücut geliştirme sporuna başlayan sayısız genç için ilham kaynağı olmayı sürdürüyor.

5. Gary Strydom

Gary Strydom, 1980’li ve 1990’lı yılların başarında elde ettiği başarılar ile dünya çapında tanınırlığa kavuşmuştur. Muhteşem kasları ile dikkat çeken sporcu 8 milyon dolarlık net serveti ile dünyanın en zengin vücut geliştirme sporcuları arasında 5. sıradadır.

6. Dexter Jackson

2008 yılında Jay Cutler’ı geçerek Mr. Olympia yarışmasında şampiyonluk kazandıktan sonra başarılarını muhteşem bir zaferle taçlandıran Dexter Jackson “The Blade” lakabına sahiptir. 1969 yılında dünyaya gelen sporcu ilk zaferini 1999 yılında Arnold Classic yarışmasında almıştır. Kendisi 7 milyon dolarlık net servete sahiptir.

7. Lou Ferrigno

Yeşil Dev lakaplı Lou Ferrigno, dünyanın en ünlü ve zengin vücut geliştirme sporcuları arasında yer alır. Kendisi aynı zamanda başarılı bir aktördür ve 1977 yılından bu yana the Hulk, The Avengers, Instant Death, Cage II gibi filmlerde yer alarak 6 milyon dolarlık bir servete ulaşmıştır.

8. Lee Haney

8 kere Mr. Olympia şampiyonu olan Lee Haney 5.5 milyon dolarlık serveti ile dünyanın en zengin sekizinci vücut geliştirme sporcusu olarak listemize giriyor. Aynı zamanda iri yapısı ve simetrik kasları ile camianın ünlü isimleri arasında yer alıyor.

9. Phil Heath

Phil Heath kariyeri boyunca 7 kere Mr. Olympia yarışmasını kazanmış başarılı bir vücut geliştirme sporcusudur. 5 milyon dolarlık bir servete sahip olan Heath; Jay Cutler’ın öğrencisidir.

10. Dorian Yates

Efsane İngiliz sporcu Dorian Yates 4 milyon dolarlık serveti ile dünyanın en zengin onuncu vücut geliştirme sporcusudur. 1992 ve 1997 yılları arasında altı kere üst üste Mr. Olympia şampiyonu olmuştur ve vücut geliştirme tarihinin en iyileri arasında gösterilmektedir.

Hemen Ara