Erkekler İçin Tek Seansta 500 Kalori Yakma Rehberi

Kısa sürede 500 kalori yakmanızı sağlayacak egzersizler az sonra sizinle buluşacak. Ama öncesinde her zamanki gibi önerilerimizin herkes için uygun olamayacağını hatırlatmak istiyoruz. Genel sağlık durumunuz ve spor performansınız doğrultusunda uzmanlara danışmayı ihmal etmeyiniz.
Erkekler İçin Tek Seansta 500 Kalori Yakma Rehberi

Beyler sürekli hatırlatıyoruz, bu yaz çok sıcak geçecek! Formunuzu korumak ya da fazlalıklarınızdan kurtulmak için artık harekete geçmekten başka kaçışınız yok. Vücudunuz siz uzanırken bile enerji harcayan bir makine olsa da zaman zaman metabolizmanızı hızlandırmanız gerekiyor. Beslenmenize dikkat etme meselesi apayrı bir konu, yaktığınızdan fazla kalori alıyorsanız malum işin sonu yağlanmaya gidiyor. Tabloyu iç karartıcı hale getirmeden hızlı ve sağlıklı kalori yakmanın eğlenceli yollarını sizlerle paylaşacağız.

Kısa Bir Hatırlatma!

Egzersizler sırasında kaç kalori yakılacağı; kişinin ağırlığına, metabolizma hızına, egzersizlerin yoğunluğuna ve cinsiyetine göre değişebiliyor. Erkekler olarak oldukça şanslıyız bu konuda; metabolizmamız kadınlara oranla çok daha hızlı çalışıyor. E tabi kas kitlemiz de daha fazla olduğundan kilo verme yarışında sevgili kadınların hep bir iki adım önünde ilerliyoruz. Şimdi geldik yazımızın var oluş nedeni olan hızlı kalori yaktıran egzersizlere. Hazır mısınız? Başlıyoruz!

Erkeksi ve Çok Kalori Yakıyor: Boks

Stresiniz mi var, artık dert etmeyin! Kalorilerinizden hızlı bir şekilde kurtulmak mı istiyorsunuz, hiç sorun değil! Spor yaparken aynı zamanda kalp sağlığınızı da iyileştirmek mi istiyorsunuz, neyse ki bu sorununuz da artık tarihe karışıyor! Özgüveni arttıran ve tüm vücudu çalıştıran egzersizlerin başında gelen boks hızlı kilo verdiren egzersizler arasında yer alıyor. Öyle ki ortalama 80 kg olduğunuzu varsayarsak 44 dakika kum torbasını yumruklayarak 500 kaloriden kurtulabiliyorsunuz. İşin iyi kısmı kilonuz fazlaysa yumruklama süreniz de düşüyor. 90 kg ağırlıktaysanız 40 dakika kum torbası yumruklayarak 500 kaloriye veda edebiliyorsunuz.

Önyargılarınızdan Kurtulun Ronaldo Bile Pilates Yapıyor!

Şimdi yok “erkek adam pilates mi yapar?”, yok “pilates çok sıkıcı!”, yok “top üzerinden düşerim!” gibi bahaneler üretecekseniz az durun. Pilates sanılanın aksine kadınlara özel bir egzersiz disiplini değil. Ne dedik başlığımızda dünyanın en gözde futbolcularından biri olan Ronaldo (Christiano olan) dahi pilates yapıyor. Sonra binlerce km ötede maç sevinci sırasında soyunup neredeyse yağdan mahrum ilan edilmiş vücudunu gönül rahatlığı ile sergiliyor. Tabi karar sizin, 100 dk. pilates yapıp 500 kalori yakmaktansa 44 dakika kum torbası yumruklarım da diyebilirsiniz. Maksat, kalpler kırılmasın.

En Yakın Nehre İndirin Kanoları Kürek Çekmeye Gidiyoruz!

Tabi ki şaka yapıyoruz, indirmeyin kanoları hemen ama düşünün, 44 dakika kürek çekerek 500 kalori yakabilirsiniz. Ülkemizde çok yaygın olmayan bu spor, batılı ülkelerde yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Özellikle kol, göğüs, sırt ve abdominal kaslarını çalıştırmayı hedefleyenlerin kürek sporuna yönelmesi doğru bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Sağlık Arayışımız Bizi Tartan Pistlere Götürdü

Takın kulaklıkları, giyin şortları tartan pistlere doğru çıkın yola. Bu kez yürümeyin de koşmayın da hafif koşu anlamına gelen jogging yapın. Eklemlerinizde sorun yoksa ve kalorilerinizi fişek gibi yakmak istiyorsanız bu egzersiz tam sizlik, bizden söylemesi! Yaklaşık 35 dakika jogging yaparsanız 500 kalori harcama hedefinizi yakalıyorsunuz.

Hemen Ara